Cielmice wieś wyjątkowa

Cielmice Parafia

Parafia

Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela
43-100 Tychy - Cielmice, ul. Targiela 145

tel. +48 32 2196034
konto: Bank Spółdzielczy Tychy

74 8435 0004 0000 0000 2570 0001
proboszcz: ks. Piotr Wojszczyk

krótka historia:

W XV wieku Cielmice należały do parafii lędzińskiej a od czasu reformacji aż do maja 1946 roku przydzielone były do Bierunia. Cielmiczanie mieli godzinę drogi do parafii w Bieruniu Starym, dlatego zaczęli starać się o własny kościół. W ten sposób utworzyła się placówka duszpasterska w Cielmicach, którą opiekował się paprocański kuratus ks. Paweł Wyciślik. Oba tymczasowe kościoły były równo uprawnionymi kuracjami. Jan Korbel ofiarował parcele pod budowę tymczasowego kościoła, w Cielmicach. ks. Paweł Wyciślik - ówczesny kuratus w Paprocanach - bez zgody władz państwowych zaadaptował barak na kaplicę prawdopodobnie już w 1945 roku.

Budowę kościoła rozpoczęli cielmiczanie 24 sierpnia 1945 i własnym kosztem zakończyli ją pod koniec roku. 1 stycznia 1946 biskup Stanisław Adamski poświęcił kościół. Pierwszy kościół był drewnianym barakiem a za jego utrzymanie odpowiedzialni byli parafianie z Cielmic.
1 września 1961 rozpoczął się nowy rozdział w duszpasterstwie Cielmic; kuria katowicka wysłała duszpasterza przeznaczonego specjalnie dla Cielmic. Dotychczasowy kościół groził zawaleniem, dlatego wiosną 1966 roku rozebrano go i przystąpiono do budowy murowanej świątyni. 21 lutego 1971 roku poświęcono nowy murowany kościół. Mieszkańcy wybudowali również salki katechetyczne, ogrodzili cmentarz, plac kościelny wyłożyli płytkami oraz wykonali drogę dojazdową do probostwa.

10 kwietnia 1977 została erygowana parafia w Cielmicach, wydzieloną z parafii Paprocany.
2014.08.24 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Email Drukuj PDF
Dziś: - o godz. 15.30 - Nieszpory niedzielne
- o godz. 16.00 - popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczone są na nasze potrzeby parafialne, szczególnie na prace remontowe kościoła.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek, 26. 08 - Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
- w środę, 27. 08 - wspomnienie św. Moniki
- w czwartek, 28. 08 - wspomnienie św. Augustyna, biskupa
- w piątek, 29. 08 - wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

We wtorek - o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio i Matki Bożej Częstochowskiej.

W piątek: - o godz. 17.45 - Nabożeństwo do św. Jana Chrzciciela, - o godz. 18.00 - wakacyjna Msza św. szkolna.
W piątek, 29 sierpnia - parafialna pielgrzymka do Sanktuarium w Turzy Śl., - na nocne czuwanie. Zapisy w zakrystii, lub u Pani Krystyny Lubowieckiej. Koszt przejazdu – 25 zł. Wyjazd spod kościoła o godz. 18.30.

Dziękuję mieszkańcom ul. Górnej, Bieruńskiej i Na Wzgórzu za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, o godz. 8.45 - proszę mieszkańców Osiedla „Ogrodnik”.

Dziękuję Wszystkim, którzy w tym wakacyjny czasie, włączyli się w różne prace przy kościele, wokół kościoła, probostwa, i na cmentarzu, a szczególnie za prace wykonane w związku z przyłączem energetycznym do naszej kaplicy cmentarnej. Serdeczne „Bóg zapłać!”

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu sierpniu i wrześniu

Tegoroczne Parafialne, Cielmickie Dożynki przeżywać będziemy - w niedzielę, 14 września.
Uroczysta Msza św. dziękczynna w intencji Wszystkich Rolników naszej Parafii oraz Ich Rodzin - zostanie odprawiona o godz. 10.00.

Więcej…
 

2014.10.05 Misje Parafialne

Email Drukuj PDF

„Rodzina silna wiarą w Syna Bożego”

MISJE PARAFIALNE 5 – 12 października 2014 r.
Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Tychy – Cielmice

Modlitwa o dobre przeżycie Misji Świętych Panie Jezu, który ukochałeś nas do końca i nie chcesz śmierci grzesznika, ale by nawrócił się i żył. Powierzamy Ci z ufnością czas naszych misji parafialnych i prosimy: Ześlij Ducha Świętego na serca wszystkich Parafian i przybywających do naszej świątyni. Umocnij to, co słabe, ulecz to, co chore, pojednaj to, co skłócone, oświeć to, co zakryte ciemnościami grzechu, uwolnij to, co w kajdanach nałogów, ożyw to, co duchowo umarłe. Udziel każdemu obfitości swoich darów i pomóż otworzyć serca na ogrom Twojej łaski. Oby w naszej Parafii nie było nikogo, kto pozostałby głuchy na Twoje Słowo i oporny na działanie Twojej miłości i łaski.

Oby Misje święte przyniosły każdemu z nas największy skarb, którego świat dać nam nie może: pokój sumienia; rodzinom miłość i zgodę, samotnym rozeznanie powołania, duchową odnowę zagubionym, Parafii jedność i przedsmak Twojego Królestwa, a Kościołowi nowe błogosławieństwa. Niech czas głoszenia Dobrej Nowiny i wspólnej modlitwy odmieni oblicze naszej parafialnej ziemi. Matko Boża Wspomożenie Wiernych - módl się za nami. Święty Janie Chrzcicielu módl się za nami.
Amen.

Ojcze nasz…

 

2014.08.17 Uroczystość św. Jacka XX niedziela zwykła

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Dziś obchodzimy Uroczystość św. Jacka – głównego Patrona naszej Metropolii.

Dzisiaj - tradycyjna pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Boskiej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.
Z naszej parafii Pątniczki udają się do Piekar Śl. autokarem. Wyjazd autokaru spod kościoła o godz. 7.00.

Bądźcie najpiękniejszymi kwiatami. Pachnijcie Bogiem. A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy
abp. Konrad Krajewski
Homilia dostępna na Sekret kochania Boga - Gość Niedzielny

Dziś: - o godz. 15.30 - Nieszpory niedzielne z modlitwą w intencji naszej Archidiecezji,
- o godz. 16.00 - popołudniowa Msza św. Dzisiejsza kolekta, i w przyszłą niedzielę – przeznaczone będą na nasze potrzeby parafialne, szczególnie na prace remontowe w kościele. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę, 20. 08 - wspomnienie św. Bernarda, opata
- w czwartek, 21, 08 - wspomnienie św. Piusa X, papieża
- w piątek, 22. 08 - wspomnienie Matki Bożej Królowej.

We wtorek - o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W piątek - o godz. 18.00 - wakacyjna Msza św. szkolna.
W piątek, 29 sierpnia br. odbędzie się parafialna pielgrzymka do Sanktuarium w Turzy Śl., - na nocne czuwanie. Zapisy w zakrystii, lub u Pani Krystyny Lubowieckiej. Koszt przejazdu – 25 zł.

W sobotę, o godz. 16.30 - dodatkowa Msza św. według formularza niedzielnego –
w intencji Absolwentów Szkoły Podstawowej w Cielmicach, z okazji 45 rocznicy jej ukończenia.

Dziękuję mieszkańcom ul. Cielmickiej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, o godz. 8.45 - proszę mieszkańców ul. Górnej, Bieruńskiej i Na Wzgórzu.
Zmieniony ( Niedziela, 17. Sierpień 2014 13:28 ) Więcej…
 

2014.08.03 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Email Drukuj PDF
Dzisiaj: - o godz. 15.30 - Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa,
- o godz. 16.00 - popołudniowa Msza św.

Dziś – Uroczystość Odpustowa w parafii Matki Bożej Anielskiej w Wilkowyjach.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, kolekta – jako specjalna – przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, na dalsze prace remontowe w kościele. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, 4. 08 - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, Patrona proboszczów,
- w środę, 6. 08 - Święto Przemienienia Pańskiego
- w piątek 8. 08 - wspomnienie św. Dominika, kapłana
- w sobotę, 9. 08 - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy.

We wtorek - o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio z polecanymi intencjami, adoracja relikwii i modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek - o godz. 18.00 - Msza św. w intencji Członków Róż Różańcowych naszej Parafii

W piątek - 8 sierpnia - przypada w naszym kościele Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkich Parafian zachęcam do osobistego spotkania na modlitwie z Chrystusem ukrytym w Najświętszej Eucharystii, dla umocnienia swojej wiary i jedności z Kościołem. Adoracja Najświętszego Sakramentu - od godz. 8.30 – 18.00.
Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00 i 18.00 – wakacyjna Msza św. szkolna !

Dziękuję Ks. Prałatowi Janowi Klemensowi za wakacyjne zastępstwo i pomoc duszpasterską.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, o godz. 8.45 - proszę mieszkańców ul. Jedności / od strony szkoły /.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu sierpniu.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.

W piątek, 15 sierpnia – jednodniowa pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na główne uroczystości.
Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu - 30 zł.

W niedzielę 17 sierpnia br. odbędzie się tradycyjna pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Boskiej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.
Zapraszam Pątniczki z naszej parafii Pątniczki do wyjazdu do Piekar autokarem. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu – 20 zł.

W piątek , 29 sierpnia br. odbędzie się parafialna pielgrzymka do Sanktuarium w Turzy Śl., - na nocne czuwanie. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu – 25 zł.

Zapraszam Parafian do udziału w czasie wakacyjnym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.
Zmieniony ( Niedziela, 03. Sierpień 2014 10:34 )
 

2014.06.29 Uroczystość Piotra i Pawła

Email Drukuj PDF
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Dzisiaj: - o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Ks. Proboszcza, z okazji imienin – w ofierze od Parafian; „Bóg zapłać” za modlitwę !
- o godz. 15.30 - Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencjach Kościoła Świętego,
- o godz. 16.00 - popołudniowa Msza św.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej – jako tzw. „Świętopietrze”.
Dzisiaj przed kościołem – doroczna zbiórka na kwiaty do kościoła - z okazji Odpustu.
W przyszłą niedzielę - kolekta przeznaczona będzie na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Dzisiaj - Uroczystość Odpustowa w Paprocanach - w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Na jutro – w poniedziałek, na godz. 9.00 - proszę Panów o pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza.

We wtorek - o godz. 17.30 - Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio i adoracja relikwii.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lipca.
Zachęcam Parafian do pobożnej praktyki uczestnictwa w te dni Eucharystyczne we Mszy św. i w Nabożeństwach, oraz przystępowania do Spowiedzi i Komunii św.
Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

W I czwartek , w Święto św. Tomasza, Apostoła :
o godz. 17.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
o godz. 18.00 - Msza św. w intencji powołań do Służby Bożej w Kościele
Zmieniony ( Poniedziałek, 30. Czerwiec 2014 08:59 ) Więcej…
 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


No images
pracownia
projektowo-krawiecka
an-pracownia.pl

Ostatnio dodane


Bezpłatne Webinarium
5 czerwca
innowacja, efektywność, przywództwo

Dni Otwarte ICAN Institute. Webinarium 5 czerwca. Innowacja, efektywność, przywództwo